تحمل بار نبشی

محاسبه میزان تحمل بار نبشی

تحمل بار نبشی

تحمل بار نبشی 800 500 ادمین

نحوه محاسبه تحمل بار نبشی

نبشی ها معمولا داری ظاهری L مانند نبشی ها کاربرد بالایی در ساخت وسایل و پروژه های ساختمانی دارد و به طوری که نبشی ها به عنصر فولادی همه کاره معروف هستند. و از متریال هایی چون آلومینیوم، کامپوزیت و چوب ساخته می‌شوند. نبشی های فولادی از استحکام بالایی برخوردار هستند و مقرون به صرفه و اقتصادی می‌باشند از این رو جایگزین مناسبی برای اکثر فلز های گرن بها هستند همچنین نبشی های فولادی نسبت به چوب و کامپوزیت، تحمل بالاتری دارد. در بسیاری از پروژه‌ ها برای تحمل بارهای بزرگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نسبت وزن و استحکامی که دارند بار های وارد شده به ساختمان را تحمل و بار های اضافی را به زمین منتقل می‌کنند.

یکی از پرمصرف ترین محصولات فولادی که در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد، نبشی است. نبشی انواع مختلفی دارد که وابسته به نوع آنها، کاربردشان متفاوت است. که طبق وزن و استحکامی که دارد، بارهای وارد شده به ساختمان را تحمل میکند و یا اینکه بارهای اضافی را به زمین منتقل می‌کند.

محاسبه میزان تحمل بر نبشی

کاربردهای نبشی در انواع پروژه‌ ها

  • تولید قاب برای ماشین چمن‌ زنی
  • افزودن تسمه به یک یدک‌ کش
  • استفاده از انواع نبشی به‌ جای الوار به‌ عنوان محصولاتی سبک‌ وزن در سقف‌ ها و چارچوب‌ ها
  • استفاده به‌ عنوان عنصر تقویت‌ کننده برای عنصرهای ساختمانی سنگین‌ تر
  • استفاده از نبشی در پروژه‌ های هنری جهت استفاده راحت تر و بازدهی بالا

نحوه اجرای نبشی‌ ها

برای قرار دادن انواع نبشی در محل مناسب به مهارت بالایی در جوشکاری و کنده کاری نیاز است. برای انجام کنده کاری روی انواع نبشی ها، بایستی نبشی سفت و سخت باشد که به راحتی این کار صورت گیرد. برای جوشکاری نبشی‌ به تجهیزات تخصصی  نیاز نیست و با ماشین‌ های جوشکاری ارزان‌ قیمت نیز میتوان این کار را انجام داد.

محاسبه میزان تحمل بر نبشی

مزایای استفاده از انواع نبشی

  • مقاومت بالا در نبشی: نبشی ها توانایی بالایی برای خم شدن تا زاویه ۹۰ درجه دارد که در امتداد طول خود خم می‌شود. این محصولات فولادی مقاومت و انعطاف پذیری بالایی دارد. بنابراین میتوان گفت که نبشی های فولادی نسبت به چوب و کامپوزیت، تحمل بالا تری دارد. نبشی ها در بسیاری از پروژه‌ ها برای تحمل بارهای بزرگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • وزن کم: این محصول در حالی که تحمل وزن بالایی داد ولی وزنشان بسیار سبک است. از همین رو برای پروژه های کوچک و بزرگی که وزن پایین و مقاومت بالایی دارد، از نبشی به وفور استفاده میشود. به همین دلیل با استفاده از نبشی در صنعت ساختمان سازی، باعث میشود تا از نشست ساختمان و آسیب های دیگر جلوگیری شود.

جدول تحمل بار نبشی

مهندسان برای محاسبه راحت تر تحمل بار نبشی، به این نتیجه دست یافته اند یک جدول محاسباتی وزن نبشی طراحی کنند تا به راحتی استفاده از هر نوع نبشی و تعداد مورد نیاز آن را برای هر پروژه محاسبه کنند. در جدول محاسباتی وزن نبشی، همه خصوصیات نبشی های کارخانه های مختلف، برای سایزهای متفاوت، درج شده است. این مقاطع بایستی طبق استانداردهای مختلف مثل استاندارد ملی شماره ۱-۱۳۹۶۸ ، استاندارد اروپایی ۱-۱۰۰۵۶ و استاندارد روسی ۸۵۱۰ تولید گردند. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های نبشی برای محاسبه، میزان وزن و تحمل بار طول و ضخامت بال‌ ها می‌باشد.

سهولت در دپو و نگهداری

نبشی ها از وزن پایینی برخوردار هستند و فضای کمتری نسبت به بقیه محصولات اشغال میکنند. و شکل ظاهری آن شبیه L انگلیسی است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با نبشی و تحمل بار آن، مشخصات و ویژگی ها و کاربرد های آن آشنا کنیم. این محصول در انواع و کاربرد های متنوعی در بازار عرضه می‌شود و به وفور در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555