تفاوت تیرآهن اصفهان و اهواز

مقایسه تیر اهن اصفهان و اهواز

تفاوت تیرآهن اصفهان و اهواز

تفاوت تیرآهن اصفهان و اهواز 800 500 سلیمی

مقایسه تیرآهن اصفهان و اهواز

تعداد کارخانه هایی که در زمینه ساخت تیراهن و فولاد فعالیت دارند از آمار بالایی برخورداراست. تیرآهن تولیدی هر کارخانه دارای ویژگی های  به خصوص هستند و دو کارخانه اصلی برای تولید آهن و فولاد در شهر های اصفهان و اهواز می‌باشد. اصفهان دارای دو کارخانه ی بزرگ تولید فولاد با نام های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان است. تفاوت اصلی کارخانه های اصفهان و اهواز، در تفاوت ورق های فولادی کارخانه هاست همچنین آلیاژ های استفاده شده در کارخانه های اصفهان، با آلیاژهای استفاده شده در کارخانه های اصفهان متفاوت است.

تفاوت تیرآهن های اصفهان و اهواز

برای کسب اطلاعات و خرید بهتر کارخانه های اصفهان و اهواز، لازم است تولیدات کارخانه ها را به صورت تک تک به خوبی شناخت و ویژگی های آن را مورد برسی قرار داد. تمامی تولیدات کارخانه طبق استاندارد های جهانی تولید می‌شود. تفاوت اصلی کارخانه های اصفهان و ایران، در تفاوت ورق های فولادی کارخانه هاست.

۵۰ درصد از ورق های فولادی در اصفهان تولید میشود. عموما شرکت فولاد مبارکه، نیاز ورق ایران را برطرف میکند. در این مقاله میتوانید با تفاوت ورق فولاد مبارکه ، فولاد کاویان اهواز و اکسین اهواز آشنا شوید.

مقایسه تیر اهن اصفهان و اهواز

انواع تیرآهن

در این مقاله ما قصد داریم به تفاوت تیرآهن تولید شده در اصفهان و اهواز بپردازیم. به طور کلی تیرآهن ها به سه دسته IPE، INP ، IPB تقسیم میشود. که در ادامه به توضیح هر یک از آنها میپردازیم. تیرآهن ها تحت لیسانس و طبق استاندارد کشورهای اروپایی تولید می‌شود.

INP

این نوع تیرآهن، در ظاهر شبیه تیرآهن IPE میباشد. اما تفاوت هایی هم بین این دو تیرآهن وجود دارد. بال های تیرآهن INP با فاصله گرفتن از مرکز، ضخامت بیشتری پیدا میکند. تیرآهن INP مطابق با استاندارد کشور های روسیه و چین است.

IPE

تیرآهن IPE همانند H انگلیسی میباشد. این نوع تیرآهن باله های بزرگی دارد. اکثرا تیرآهن IPE را از نزدیک مشاهده کرده اند. این نوع تیرآهن به وفور در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این تیرآهن، به دلیل ضخامت بالای باله های آن، وزن بسیار بالایی دارد.

مقایسه کارخانه های اصفهان و اهواز

تیرآهن های تولید شده در اهواز و اصفهان، بر اساس استاندارد های جهانی میباشد و اصولا نباید تفاوت هایی بین محصولات این دو کارخانه باشد، ولی درواقع تفاوت هایی وجود دارد، که این تفاوت ها ناشی از آلیاژهایی است که در کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. آلیاژ های استفاده شده در کارخانه های اصفهان، با آلیاژهای استفاده شده در کارخانه های اصفهان متفاوت است.

تیرآهن اصفهان

استان اصفهان، در مرکز کشور ایران قرار دارد. اصفهان از لحاظ صنعت فولاد سازی، یکی از پیشرفته ترین شهر ها در سطح ایران است. کارخانه های بسیاری در این استان وجود دارد ولی دو کارخانه ی بزرگ اصفهان، کارخانه ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان میباشد که در زمینه ی تولید فولاد فعالیت دارند.

همان طور که مطالعه کردید، کارخانه ی فولاد مبارکه اصفهان، ۵۰ درصد از ورق های فلزی و محصولات فلزی مورد نیاز کشور را تامین می کند.

کارخانه ی ذوب آهن اصفهان، نیز یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد ساختمانی و ریل آهن در ایران است.

ذوب آهن اصفهان بعد از فولاد مبارکه، بزرگترین تولید کننده فولاد ایران است. و حدود ۸/۲ میلیون تن مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را از جمله تیرآهن را تولید میکند. این کارخانه در قسمت جنوب غرب اصفهان مشغول به فعالیت می‌باشد.

مقایسه تیر اهن اصفهان و اهواز

تیرآهن اهواز

از کارخانه های ممتاز در زمینه تولید تیرآهن میتوان به کارخانه ملی اهواز اشاره کرد. کارخانه ملی اهواز، از سال ۱۳۴۰ در زمینه تولید تیرآهن شروع به فعالیت کرد. این کارخانه، ظرفیت تولید سالانه بالایی دارد و حدودا ۱۴۰۰۰ تن فرآورده های فولادی و ۴۰۰۰۰۰ تن شمش فولادی را تامین می‌کند.

از جمله کارخانه های تولید کننده تیرآهن درکارخانه ی کوثراهواز می‌باشد. این کارخانه در استان خوزستان در شهر اهواز واقع شده است. این تیرآهن با تجهیزات و سیستم های نوین اتوماسیون تولید و مورد آزمایش قار می‌گیرد و کیفیت بالا و خوبی دارد. دستگاه ها و تجهیزات این کارخانه ها در اهواز، جدید ترین مجموعه های نورد و تولید تیرآهن است.

نحوه تشخیص

همان طور که میدانید تیرآهن اصفهان در ایران، از محبوبیت فراوانی برخورداراست. مشخصه تیرآهن اصفهان برند حک شده ESCo روی بال های تیرآهن است. تیرآهن اصفهان معمولا سنگین تر از تیرآهن اهوازاست.

تفاوت تیرآهن های اصفهان و اهواز

تیرآهن های اصفهان و اهواز در نوع آلیاژ استفاده شده ی در آن متفاوت است.

تیرآهن اصفهان، در سطح ایران، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

روی تیرآهن های اصفهان، برند ESCo حک شده است.

تیرآهن های اصفهان، توسط کارخانه ی ذوب آهن اصفهان، بر اساس استاندارد IPE تولید می‌شود.

وزن تیرآهن های تولید شده در اصفهان، بالا تر از تیرآهن های اهواز می‌باشد.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555