سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب چیست؟ 800 500 سلیمی

سقف‌های کاذب از دسته محصولات پر کاربرد در معماری داخلی ساختمان‌ها هستند، و از روش های دیگر نظیر گچ کاری مقرون به صرفه تر میباشند. همچنین زیبایی و تنوع را از نظر معماری وارد فضای داخلی ساختمان میکند. سقف کاذب می‌تواند بصورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی وی سی، شیشه ای، آهنی، ورق های فلزی روکش دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب شود. حضور سقف کاذب در ساختمان، دغدغه پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را  به طور کلی حل کرده است.

مزیت های سقف کاذب

  • به صرفه بودن
  • سرعت در نصب
  • صرفه جویی در مصرف گاز
  • ایجاد فضای بصری زیبا
  • پوشش و مخفی کردن تاسیسات سقف اصلی

کاربرد سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب از آن دسته محصولاتی است که زمینه ابتکار عمل و خلاقیت بیشتری را برای معمار و گچ کار ایجاد می‌کند و فضای بیشتری برای اجرای طرح‌های جدید به آنها می‌دهد، در اجرای سقف کاذب از ورق رابیتس استفاده می‌شود این نمونه سقف بیشتر در محیط‌های مسکونی کاربرد دارد.

سقف کاذب آکوستیک

این سقف با فاصله‌ای که تا سقف اصلی ایجاد می‌کند مانند عایقی برای حرارت و صدا عمل می‌کند، خود سقف نیز متریال عایق در برابر حرارت و صدا را دارا می‌باشد. این سقف‌ها معمولاً در مکان‌های پر سر صدا کاربرد دارد که صدا نباید منعکس شود، به همین دلیل سقفی که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از نوع آکوستیک باشد.

کارایی سقف کاذب آکوستیک

کاربرد سقف آکوستیک عموماً در سینماها، تالارها، محل‌های اجرای همایش و استودیوهای ضبط می‌باشد. ساختار سقف آکوستیک معمولاً پارچه، مقوای فشرده و در برخی موارد گچ است.

کاربرد سقف کاذب پی‌وی‌سی (PVC)

سقف کاذب پی وی سی (PVC) در مواقعی کاربرد دارد که هزینه کم و زمان نصب محدود و نصب آسان مد نظر باشد و در عین حال ویژگی‌های یک سقف کاذب را تا حدی دارا باشد. تنوع رنگ و طرح در این نوع سقف زیاد است و به عنوان یک عایق خوب عمل می‌کند، متریال قالب این محصول پلاستیک است به همین دلیل قابل شست و شو می‌باشد، از دیگر ویژگی‌های این نوع سقف ضد رطوبت بودن آن است که گزینه مناسبی برای ناحیه شمال کشور و شهرهای باران خیز می‌باشد همچنین این سقف در ساخت حمام و توالت بسیار مورد استفاده واقع می‌شود.

سقف کاذب آلومینیومی

در برخی مکان‌های عمومی که کار با تأسیسات و لوله کشی مربوط به سقف زیاد است و سیستم‌های روشنایی ممکن است دچار مشکل شوند و نیاز به رسیدگی مسئول تأسیسات و تعمیر و تعویض باشد، باید حتماً از سقف‌های کاذب استفاده شود، چرا که استفاده از سقف‌ها غیر کاذب و معمولی امکان دسترسی به سیستم‌های روشنایی و لوله کشی را سلب می‌کند. همچنین سقف معمولی اگر در این شرایط قرار گیرد زخمی می‌شود و ظاهری زشت و نامطلوب به مکان  می‌دهد. در حال حاضر تنها گزینه برای این مسئله سقف کاذب آلومینیومی می‌باشد، که در قالب بلوک‌های ۶۰*۶۰ تولید می‌گردد و در کنار هم چیده می‌شوند  تا در هر زمان که لازم بود با کنار زدن بلوک آلومینیومی مربوطه، دسترسی به سقف اصلی ممکن شود.

کاربرد سقف کاذب آلومینیومی

کاربرد عمده این محصول به دلیل ضد آب بودن در استخرها و پارک‌های آبی سر پوشیده، اداره‌ها، بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها و به ندرت در سقف مکان‌های مسکونی نیز کاربرد دارد.

کاربرد سقف کاذب پیش‌ساخته گچی

سقف‌های پیش ساخته گچی همان سقف‌های آلومینیومی ۶۰*۶۰ هستند که پوشش گچی رو آنها را پوشانده است، این قطعات وزن سبک و قابلیت نصب بسیار ساده دارند و مثل سقف‌های آلومینیومی در کنار هم چیده می‌شوند نقطه قوت این محصول نسبت به دیگر سقف‌های گچی، وزن سبک‌ترمی‌باشد، که این امر نصب آسان‌تر را فراهم می‌سازد.

کارایی سقف کاذب گریلیوم

 طراحی سقف گریلیوم به صورت مشبک برای تهویه هوا طراحی شده است و همچنین جهت پوشاندن عیوب سقف اصلی و پوشاندن تاسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف گریلیوم با متریال‌های متفاوتی از جمله: چوب، فلز، آلومینیوم و غیره اجرا می‌شود.

سقف کاذب تصویر دار یا آسمان نما

آسمان مجازی sky view تلفیق هنر معماری و چاپ می‌باشد. که با کیفیت بالا و وضوح عالی قابلیت این را دارد که یک آسمان مجازی واقعی را به وسعت سقف منزل شما ایجاد و به بهترین شکل استفاده از فضا را در دکوراسیون داخلی فراهم کند.

نتیجه گیری

در این مقاله با انواع سقف کاذب، کاربرد و ویژگی های هریک آشنا شدید. در انتخاب و خرید سقف کاذب باید به نکاتی نظیر متراژ سقف و بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه، هزینه های حمل و نقل و نصاب و غیره را جویا شوید و مورد بررسی قرار دهید.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555