سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار چیست؟ 800 500 ادمین

سیم خاردار یک نوع محصول مفتولی میباشد که از فولاد نرم ساخته میشود و روکشی از گالوانیزه روی آن گرفته شده است. روکش گالوانیزه باعث میشود تا در برابر نور خوردشید و رطوبت مقاومت بیشتری داشته باشد. سیم خاردار کاربر هایی همچون مهارکردن، بخش بندی کردن و غیره دارد که در ادامه با موارد بیشتر آشنا میشوید. با اسپادان آهن همراه شوید.

در مورد سیم خاردار کمی بیشتر بدانیم

امروزه تنوع گسترده ای در مقاطع فولادی وجود دارد که هر کدام از هر یک از این محصولات، دارای خصوصیات و کاربرد خاص خود است. سیم خاردار هم نوعی از مقاطع فولادی میباشد که عموما برای اکثر مردم آشناست. به طور کلی سیم خاردار یکی از پرکاربرد ترین و پراستفاده ترین محصول برای حصار بندی در مناطق گوناگون است.

انواع سیم خاردار

همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد سیم خاردار یک وسیله برای ایجاد امنیت، حفاظت، حصاربندی و جداسازی قسمت‌های هر منطقه میباشد. این محصول قیمت بسیار مناسبی دارد و وزن سبک آن یکی دیگر از مزیت های این محصول به شمار می آید که طرفداران زیادی را جذب کرده. برای جلوگیری از زنگ زدگی، خوردگی و تغییر رنگ، یک روکش گالوانیزه روی سیم مفتول کشیده میشود. مراحل تولید سیم خاردار از طریق دستگاه های اتوماتیک صورت میگیرد.  سیم خاردار در دو نوع سیم خاردار حلقوی و سیم خاردار خطی تولید میشود که در ادامه با انواع سیم خاردار آشنا میشویم.

سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی، یکی از معروف ترین نوع سیم خاردار میباشد که حدودا قطر این نوع سیم خاردار، حدود ۲ و نیم میلیمتر میباشد. از این نوع سیم خاردار ها در دور تا دور مراکز نظامی و پادگان  ها کشیده شده است. برای تولید سیم خاردار حلقوی، از فنر و فولاد سخت گالوانیزه استفاده میشود که مقاومت کششی آن را افزایش میدهد. سیم خاردار حلقوی، به صورت مستقل و جداگانه مورد استفاده قرار میگیرد. هم میتوان سیم خاردار حلقوی روی فنس اجرا شود. کیفیت سیم خاردار حلقوی بهتر از سیم خاردار خطی میباشد.

سیم خاردار خطی

سیم خاردارخطی با سیم خاردار حلقوی از لحاظ ظاهری و کاربرد متفاوت میباشد. سیم خاردار خطی عموما برای مناطقی مثل باغ، ساختمان های نیمه کاره و زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. سیم خاردار خطی روی دیوار تعبیه میشود و جنس این نوع سیم خاردار از گالوانیزه گرم میباشد. این نوع سیم خاردار، فاصله ی بسیار کمی از یکدیگر دارد.

ویژگی‌های سیم خاردار خطی موارد زیر میباشد که در ادامه با آن ها آشنا میشوید.

  • قابلیت نصب و بازکردن سریع و آسان
  • انعطاف‌پذیری وسیع
  • قابل استفاده برای یک منطقه ی استحفاظی

سیم خاردار برای اینکه کاربرد زیادی دارد، به یک نمونه محصول پر کاربرد تبدیل شده است. از جمله کاربرد های این محصول، ایجاد امنیت و حصاربندی میباشد.

مهمترین ویژگی‌های سیم خاردار

همانگونه که اشاره شد، سیم خاردار، با پیچاندن قطعات سیم فولادی سخت، سیم خاردار تولید میشود. این سیم ها با فاصله‌های معینی تولید و در بازار عرضه میشود.

از مهم‌ترین ویژگی‌های سیم خاردار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضدزنگ بودن محصول
  • مقاومت و استحکام بالا در شرایط آب و هوایی متفاوت
  • پایین بودن قیمت سیم خاردار
  • آسان بودن و سرعت تولید بالا

کاربردهای رایج سیم خاردار

در ادامه ما قصد داریم که با کاربرد های سیم خاردار صحبت کنیم.

کاربردهای نظامی سیم خاردار

برای جلوگیری از سرعت دشمن استفاده از سیم خاردار پیشنهاد میشود.

مهار کردن

برای جلو گیری از فرار زندانیان در دور تا دور منطقه نظامی کشیده سیم خاردار کشیده میشود.

بخش‌بندی کردن

برای بخش بندی و تقسیم بندی مزارع و مناطق مختلف از یکدیگر استفاده از سیم خاردار بهترین گزینه میباشد.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555