فواید استفاده از میلگردهای فایبرگلاس

فواید استفاده از میلگردهای فایبرگلاس

فواید استفاده از میلگردهای فایبرگلاس 1254 836 ادمین

فولاد مدت‌هاست که یک آیتم اساسی در صنعت ساخت‌و‌ساز است؛ اما با تحولات اخیر، آرماتورهای تقویت‌شده با فایبرگلاس محبوبیت خود را در بین پیمانکاران در سراسر جهان به دست آورده‌اند. تنوع در کاربردهای آرماتورهای فایبرگلاس به‌علاوه افزایش قیمت میلگرد فولادی، این مصالح را به یک انتخاب مناسب برای پیمانکاران و متخصصان در سراسر جهان تبدیل ساخته است.

فولاد مدت‌هاست که یک آیتم اساسی در صنعت ساخت‌و‌ساز است؛ اما با تحولات اخیر، آرماتورهای تقویت‌شده با فایبرگلاس محبوبیت خود را در بین پیمانکاران در سراسر جهان به دست آورده‌اند. تنوع در کاربردهای آرماتورهای فایبرگلاس به‌علاوه افزایش قیمت میلگرد فولادی، این مصالح را به یک انتخاب مناسب برای پیمانکاران و متخصصان در سراسر جهان تبدیل ساخته است.

میلگرد زنگ زده

میلگرد زنگ زده

چه وقت زنگ‌زدگی میلگرد مشکل ایجاد می‌کند؟

چند مورد وجود دارد که زنگ‌زدگی میلگرد تقویتی می‌تواند معضلات سازه‌ای یا زیبایی‌شناختی ایجاد کند:

  • باران ممکن است باعث زنگ‌زدگی فولاد تقویت‌شده شود که این فولاد در قالب به‌گونه‌ای گذاشته شده است که بتن را به طور قابل‌مشاهده‌ای لکه‌دار می‌کند. در این مورد، توصیه می‌شود که قبل از ریختن بتن و یا حتی برای کاربردهای مهم‌تر، با استفاده از فولاد گالوانیزه، میلگرد زنگ‌زده سست را از بین ببرید.
  • آب‌نمک می‌تواند معضل جدی را در ارتباط با خوردگی ایجاد کند که این امر باعث می‌شود میلگرد یا مش از نظر سازه‌ای نامناسب باشند. در جاهایی که از فولاد تقویت‌شده استفاده می‌شود و این فولاد در معرض آب‌نمک قرار گرفته است، زنگ‌زدگی قابل‌توجهی وجود خواهد داشت. برای حل این معضل، با استفاده از شستشوی فشار بالا، نمک و خوردگی را حذف کنید. در موارد شدیدتر ممکن است نیاز به تعویض میلگرد باشد. اگر در این مورد شک دارید، می‌توانید آزمایش‌های حدود مقاومت و سطح مقطع عرضی را نیز انجام دهید.

نمونه‌ای از زنگ‌زدگی میلگرد در بتن

تفاوت میلگرد فولادی و میلگرد فایبرگلاس در چیست؟

میلگرد فولادی و میلگرد فایبرگلاس با یکدیگر تفاوت دارند و از خصوصیات و مشخصات مختلفی برخوردار می‌باشند. در زیر تفاوت واقعی بین هر دو ماده را بیان می‌کنیم. فولاد مدت‌هاست که یک آیتم اساسی در صنعت ساخت‌و‌ساز است؛ اما با تحولات اخیر، آرماتورهای تقویت‌شده با فایبرگلاس محبوبیت خود را در بین پیمانکاران در سراسر جهان به دست آورده‌اند. تنوع در کاربردهای آرماتورهای فایبرگلاس به‌علاوه افزایش قیمت میلگرد فولادی، این مصالح را به یک انتخاب مناسب برای پیمانکاران و متخصصان در سراسر جهان تبدیل ساخته است؛ به‌خصوص در پل‌ها، جاده‌ها و سازه‌هایی که آب به طور مداوم در اطراف آن‌ها وجود دارد.

جامعه زیرساخت‌های مدرن، دیگر به فلزاتی مانند فولاد، آلومینیوم و آهن وابسته نیست. از زمان آغاز این طرح، فیبر تقویت‌شده با شیشه مسیری طولانی را طی کرده است. دلایل فوق به‌ خوبی این واقعیت را که چگونه میلگرد GFRP به طور دائمی خود را با صنعت ساخت‌و‌ساز وفق داده است و مزایای عالی را برای شما به ارمغان آورده را نشان می‌دهد.

میلگرد فایبرگلاس

میلگرد فایبرگلاس

مقایسه‌ی قیمت میلگرد فولادی و فایبرگلاس

قیمت میلگرد فایبرگلاس حدود ۳۰ درصد از نوع فولادی آن کمتر است. همچنین استفاده از این نوع آرماتورها در محیط‌های فراساحلی که در معرض حمله سولفات‌ها و کلریدها قرار دارند باعث کاهش هزینه‌های تعمیر سازه‌هایی که از این نوع آرماتورها در ساخت آن‌ها استفاده شده است، می‌شود.

کاهش قطر و افزایش فاصله بین آرماتورها از مزیت‌های دیگر استفاده از آرماتورهای فایبرگلاس است.

همان‌طور که بیان شد این نوع مصالح غیر خورنده هستند و می‌توانند در مقابل حملات شیمیایی مقاومت کنند. آرماتورهای فایبرگلاس سبک‌وزن هستند. وزن آن‌ها ۱/۴ فولاد معمولی است که به پیمانکاران کمک می‌کند پروژه‌های خود را به‌موقع تحویل دهند. همچنین به دلیل وزن کم آن‌ها، کارگران می‌توانند به‌راحتی آن‌ها را حمل و با زحمت کمی نصب کنند.

در مقایسه با فولاد و سایر فلزات، مقاومت خمشی آرماتورهای فایبرگلاس بیشتر هست. این نوع مصالح نارسانا و عایق حرارتی می‌باشند. استفاده از آن‌ها می‌تواند نیاز به نیروی کار را کاهش داده و هزینه‌های کمتری را در ساخت‌و‌ساز ایجاد کند. همچنین استفاده از این نوع مصالح نیاز به نگهداری را کاهش داده و می‌تواند از بسیاری از فلزات پیشی بگیرد.

بسته به اینکه چه پروژه‌ای و در چه شرایطی در حال ساخت باشد می‌توان از هر یک از آرماتورهای فوق استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اسپادان آهن مراجعه نمایید.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555