نبشی چیست؟

نبشی چیست

نبشی چیست؟

نبشی چیست؟ 800 500 ادمین

نبشی یک مقطع فولادی پرکاربرد می‌باشد که شکل ظاهری آن به صورت L انگلیسی است. تولید نبشی با جنس‌های استیل و کاربنی بوده که هریک دارای کاربردهای متفاوتی می‌باشد. در این مطلب به شرح اتصاصی نبشی و انواع آن می‌پردازیم. با مجموعه‌ی اسپادان آهن همراه باشید.

انواع نبشی

نبشی‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند، که یکی از این نبشی‌ها که زیاد با آن مواجه می‌شوید، نبشی آهنی می‌باشد.

از نبشی آهنی در سازه‌های مختلفی استفاده می‌شود. این نبشی از دو ضلع عمود برهم تشکیل می‌شود. از این نبشی برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود.

شکل این پروفیل L بوده و از انواع مهم در سازه های فولادی محسوب می شود.

همان طور که گفته شد نبشی ها دارای دو قسمت عمود بر یکدیگر می باشند که ممکن است این دو قسمت در یک اندازه و یا در اندازه مختلفی باشند. به این ترتیب به آن ها بال مساوی و یا بال غیر مساوی می گویند. ضخامت و طول بال های نبشی ها بیانگر نام انواع نبشی می باشد.

اگر نبشی از دوبال مساوی تشکیل شده باشد، به آن بر اساس اندازه بال برای مثال L200 و اگر بال ها دارای اندازه های نامساوی باشند، آن را برای مثال L200*300 نامگذاری می نمایند که این اعداد بر روی آن ها نوشته شده و در هنگام خرید نبشی می توانید آن را بر روی نبشی مشاهده کنید.

نبشی ها انواع مختلفی دارند. می توان آن ها را از لحاظ تولید به دو نوع تقسیم کرد که شامل نبشی پرسی و نبشی فابریک می باشد. از لحاظ ظاهری نیز، نبشی ها به دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی تقسیم می شوند.

کاربرد نبشی‌ها

از اصلی ترین کاربردهای نبشی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت سازه‌ها
  • مبلمان سازی
  • کاربرد به عنوان تکیه گاه
  • چهارچوب‌ها
  • استفاده به عنوان تکیه گاه
  • قابل استفاده در صنایعی، مثل دکل‌های انتقال نیرو، ماشین آلات صنعتی، بادبندها و سایر صنایع

نبشی بال مساوی و بال نامساوی

نبشی ها در انواع مختلفی در بازار عرضه می شوند. به طور کلی نبشی ها را می توان به دو دسته بال مساوی و بال نامساوی تقسیم بندی کرد. همان طور که از اسم آن ها مشخص است می توان گفت که تفاوت نبشی ها در اندازه بال های آن ها می باشد. در اینجا قصد داریم در مورد هر یک از انواع نبشی ها به طور مختصر اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

  • نبشی بال مساوی:

بال‌های نبشی بال مساوی، بر یکدیگر عمود و هم اندازه می‌باشد. شکل ظاهری این نوع نبشی شبیه V انگلیسی هستند.

  • نبشی بال نامساوی:

بال‌های نبشی بال نامساوری، برابر نیست و یکی از طول‌های بال از دیگری بزرگتر است، به همین جهت به این نوع نبشی، نبشی بال نامساوی گفته می‌شود. شکل ظاهری نبشی بال نامساوی شبیه L انگلیسی است.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555