میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده چیست

میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده چیست؟ 800 400 ادمین

تولید میلگرد به طور کل در دو نوع آجدار و ساده میباشد که هر کدام در دو نوع کلاف و شاخه به بازار ارائه میشود. در این مقاله قصد داریم به شرح و بررسی میلگرد ساده بپردازیم با اسپادان آهن همراه باشید.

میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده هیچ آجی بر روی آن وجود نداشته و کاملا ساده میباشد همچنین از لحاظ جنس و سختی میلگرد در دسته ی میلگردهای نرم میباشد.

تنش جاری موجود در میلگرد ساده ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی مربع و تنش گسیختگی میلگرد ساده ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد.

تغییر شکل پلاستیکی میلگرد ساده ۲۵% شناخته شده میباشد، برای انجام عملیاتی چون آهنگری و جوشکاری میلگرد A1 (میلگرد ساده) بسیار مناسب بوده و به عوان یک میلگرد داکتیل شناخته شده میباشد.

معمولا میلگرد A1 به شکل صاف و بدون آج

  • با تنش ۲۳۰۰
  • با مقاومت کششی ۳۶۰۰
  • با مقاومت تسلیم ۳۸۰۰
  • در بازار توزیع و عرضه میشود.

استفاده از میلگرد ساده برای عملیات جوشکاری و تغییر شکل مناسب میباشد همچنین میلگرد A1 به دلیل بدون آج بودن و سطح صافی که دارد بسیار ساده میباشد.

یکی از ویژگی های میلگرد ساده نرم و انعطاف پذیر بودن آن میباشد.

میلگرد ساده
میلگرد ساده

فرآیند تولید میلگرد ساده

فرآیند تولید میلگرد ساده به گونه ای میباشد که در ابتدا با استفاده از جک هیدرولیک، شمش در کوره هایی با دمای ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد و در ردیف های مشخص قرار میگیرند سپس در دمای بالا برای نورد به وسیله ی جریانات گردابی آماده میشوند.

برای ارسال شمش ها به خط تولید جهت نورد بایستی تا زمانیکه شمش ها به دمای موردنظر برسند صبر کنیم سپس با قرار دادن شمش های پخته شده بر روی رول ها آنها را به سمت مرحله بعد هدایت میکنیم.

مرحله رافینگ به گونه ایست که در سه مرحله قطر شمش ها کاسته و به طول آن افزوده میشود.

پس از پایان مرحله رافینگ، مراحل استندها میباشد که برای آجدار کردن میلگرد استفاده میشود که برای تولید میلگرد ساده از این مرحله میگذریم.

در مرحله ی بعد که برای برش میلگردهای تولید شده در طول های مشخص میباشد از وسیله ای بنام قیچی متراژ استفاده میشود.

موارد استفاده از میلگرد ساده

میلگرد ساده در اعضای سازه ای یا ساختمان های بتن آرمه به عنوان میلگرد دورپیچ استفاده میشود. از میلگرد ساده در ساختمان سازی به عنوان میلگرد حرارتی استفاده میشود که این موضوع یکی از اشتباهات رایج ساختمان سازی میباشد.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555